Odwiedzin:
Dzisiaj: 2
Wszystkich: 7823

Ćwirek w ekskluzywnym lokalu

Wydarzenia » Ćwirek w ekskluzywnym lokalu

Ćwirek w ekskluzywnym lokalu to jesienna akcja ŚwiderManii łącząca promocję stylu świdermajer oraz działań proekologicznych jak również wsparcie dla terapii zajęciowej i programu edukacyjnego dla osadzonych w Zakładzie Karnym w Siedlcach. Na potrzeby projektu firma MMP Neupack Polska Sp. z o.o. z Józefowa przekazała kilkadziesiąt drewnianych europalet, za które serdecznie dziękujemy. Projekt wspiera Fundacja im. Elwiro Michała Andriollego z Józefowa.

Jesienią wszystkie Ćwirki zamieszkujące linię otwocką będą mogły liczyć na możliwość posilenia się w specjalnie dla nich przygotowanych karmnikach. Te niezwykłe budowle wyglądem nawiązywać będą do architektury nadświdrzańskiej, znanej także pod nazwą świdermajer. Pierwszy karmnik w wyjątkowym stylu zawiśnie już wkrótce.

Karmniki wykonywane są na mocy podpisanego porozumienia przez pensjonariuszy z Zakładu Karnego w Siedlcach. Wybrana grupa osadzonych pod okiem terapeutów wykona oryginalne miniaturowe konstrukcje. Należy dodać, że odbywający karę wykonują również podobne prace - budki lęgowe dla jeżyków oraz domki dla lalek.

Wbrew ogólnie przyjętej opinii, że ptaki najlepiej dokarmiać okruchami chleba, prawda jest nieco inna. Najwartościowszym posiłkiem dla ptaszków będą: ziarna słonecznika, zbóż, orzechy, smalec, słonina, rodzynki, jabłka. Więcej o dokarmianiu można przeczytać tutaj.

Karmniki w stylu świdermajer znajdują się w następujących miejscach:

  • Przedszkole nr. 17 przy ul. Czaplickiego 7 w Otwocku,

  • Pracownia Rozwoju Kalejdoskop w Otwocku,

  • Dom Nauki i Sztuki przy ul Wyszyńskiego 4 w Józefowie,

  • Muzeum E. M. Andriollego w Józefowie,

  • Siedziba ŚwiderManii w Miedzeszynie,

  • Parafia p.w. Matki Bożej Dobrej Rady w Miedzeszynie,

  • Wawerskie Centrum Kultury Filia Anin, ul. V Poprzeczna 13 (więcej informacji).